polčas: 3:0

Góly: 38´ Slovák

Zostava: Nemochovský - Kramár, Silný (36´Kortiš), Ručka (60´Turcár), Kotteš (60´Banič) - Baranovský (65´Houdek), Gálus, Kravárik (64´Kulich) - Klokner, Mišo, Slovák

Náhradníci: Stríž, Banič, Kortiš, Turcár, Kedro, Kulich, Houdek

Netajili sme sa úmyslom ísť si k lídrovi po tri body a zdramatizovať súboj o titul. Chalani boli nahecovaní, na zápas sa tešili, ale ak chceme čo i len bodovať proti tak kvalitnému mužstvu ako sú Bučany, tak to chce viac ako stopercentný výkon a hlavne bezchybný. To sa nám žiaľ nepodarilo. Domácich mohol zmraziť Slovák už v 1.minúte, keď sa dostal za obranu, no strelu nasmeroval, len do gólmana. O desať minút prišla strata v strede ihriska Nikolas Boris vyzvŕtal obranu, následne prišla úplne zbytočná penalta, kedy ten hráč už nemohol nič spraviť a situácia sa mala riešiť lepšie. Denis Nemochovský síce smer vystihol no na loptu nedočiahol. Práve Denis bol naším najlepším hráčom, ktorý svojimi zákrokmi zabránil oveľa vyššej prehre, V 20´minúte naša obrana slabo odvrátila loptu zo šestnástky, následná strela bola gólová. Chalani bojovali, ale súper trestal naše chyby. Brano v strede si často nemal s kým vymeniť loptu, tak mu v strede vypomáhal Mato Mišo. Práve Matej vypracoval druhú gólovku Martinovi Slovákovi, ale tomu tesne pred doklepnutím lopty do siete pridvihol loptu obranca. Nedáš -dostaneš platilo aj v tomto prípade a s poslednej strely v prvom polčase sme opäť inkasovali. Do druhého polčasu tréneri zmenili rozostavenie, na stopéra sa presunul Bruno, ktorý zahral veľmi dobre. Už po troch minútach ušiel Slovák a ľavačkou vykresal iskierku nádeje. Len tú iskierku zahasili domáci veľmi rýchlo a dvomi gólmi potvrdili kto je pánom na ihrisku. Do konca zápasu sa párkrát v súbojoch zaiskrilo, ale nič podstatné nezmenilo. Síce zavládlo medzi chalanmi sklamanie, ale treba sa otriasť, lebo boj o druhú priečku bude ešte náročný. No a domácim môžeme už teraz zagratulovať k titulu, pretože tak silné mužstvo si už nemôže prehajdákať komfortný deväťbodový náskok.