Úvod » Turnaje

Turnaj v Horných Orešanoch

publikované 17.07.2016 (aktualizované 31.01.2017)

V sobotu sme sa zúčastnili futbalového turnaja v Horných Orešanoch. Bola to naša prvá herná previerka počas ligovej prestávky. Počasie bolo počas celého turnaja chladné a upršané. V prvom zápase turnaja Boleráz roztrieľal Dolné Orešany a zabezpečil si tak účasť vo finále. V druhom zápase sme si to rozdali s domácimi za ktorých nastúpil v bráne Ado Mlča, ktorý by mal hosťovať práve v Horných Orešanoch. Zápas sme nezačali dobre a prvých desať minút si s nami počasie, terén a mokrá lopta robili čo chceli. Po chybe v obrane sme inkasovali prvý gól, no postupne sme sa začali rozohrávať. Na turnaji sa predstavili dvaja nový hráči, ktorí posilnia káder do novej sezóny. Braňo Gálus aj Bruno Klokner dobre zapasovali a predviedli dobrý výkon. V druhom polčase už mužstvo šlapalo a hralo prevažne pred súperovou bránou. V dramatickom závere zvončania rozhodli o tesnom výťazstve 3:2 o góly sa podelili Slovák, Gálus a Klokner.

V derby zápase o tretie miesto hladko zvíťazili domáci. Nas čakal vo finále Boleráz.no zápas pre nás skončil predčasne asi v osmej minúte, keď sa denis nepríjemne zrazil s útočníkom. Po ošetrení na ihrisku ho pre istotu prezreli aj lekári z privolanej sanitky. Našťastie sa to obišlo, bez prasknutého rebra a Denis bude v poriadku. Nanešťastie sa ukázalo, že nemáme koho posunúť do brány a tak sa tam postupne vystriedali Marcel, Basil a Ondro. Zápas už nemal úroveň finálového duelu a Boleráz nas vysoko porazil. Takto sa aspoň na ihrisko dostali všetci naši náhradníci a my na lavičke spolu s rodičmi na tribúne sme čakali na vyslobodzujúci konečný hvizd rozhodcu. Mužstvo Bolerázu bolo kvalitnejšie a zrejme by nás porazilo aj v našej plnej sile, no bez brankára sa nám rosypal celý zápas.

Konečné druhé miesto teší, ale stále nás čaká dosť roboty. Jednou ťažkou úlohou pre nás bude nájsť šikovného a hlavne spoľahlivého brankára, ktorý by dokázal Denisovi kryť chrbát, pretože hráči z hracej plochy aj keď robia čo je v ich silách ťažko dokážu nahradiť brankára medzi žrďami.

Konečné poradie: 1. Boleráz, 2. Zvončín, 3. Horné Orešany, 4. Dolné Orešany

Na turnaji sa predstavili: Nemochovský, Ručka, Silný, Turcár, Kulich, Kučera, Gálus. Kravárik, Baranovský, Klokner, Slovák, Banič, Hinca, Kedro, Basil Awaad, Eyad Awaad.